TR
ENG
SPN
ARP

Öznak Demiryolu Lojistik Hizmetleri

Kurumsal


Faaliyetlerimiz

 

İSKENDERUN LOJİSTİK SAHASI

İskenderun limana bitişik 20.000 m2lik lojistik saha; TCDD’den kiralandıktan sonra gerekli yatırımlar yapılarak; denizyolu, demiryolu ve karayolu lojistik faaliyetlerini gerçekleştirebilecek noktaya ulaştırılmıştır. İskenderun limanında dökme gemiler ve general kargo gemilerin yükleme, boşaltma,  depolama ve demiryolu karayolu nakliyeleri ekipmanlar ve elemanlar ile yapılabilmektedir. 

 

İskenderun Limanında çoğunlukla; Suriye, Irak ve İran’a transit taşımalar ve ihracat yüklerinin demiryolu ile taşıması işleri gerçekleştirilmektedir. Yurtdışına TCDD vagonları ile ilk defa benzin ihracatını yapan Öznak; bu ihracatı Irak’a gerçekleştirilmiştir.  

 

Öznak; 1999 – 2000 yılları arasında İran’dan gelen doğalgaz hattı döşemesi için gerekli olan çelik boruların taşınmaları çalışması Ağrı Doğu Beyazıt’tan başlayarak Erzurum – Erzincan – Sivas – Kayseri – Konya – Ankara ve İskenderun – Samsun limanlarından gerçekleştirilmiştir.

 

Ayrıca, TCDD’nin yurtdışından tedarik ettiği 36 m boyundaki rayların liman operasyonları ve ilgili istasyonlara taşımaları gerçekleştirin Öznak; vagon bakım onarımı,  sarnıç vagonlarının temizlenmesi,  dezenfektasyonu, demiryolu hattı döşenmesi,  bakım ve onarımının yapılması faaliyetlerini de sürdürmektedir.

 

   

 

 

İZMİR – HALKAPINAR KONTEYNER TERMİNALİ
İzmir – Halkapınar garı karşısındaki toplam 70.000 m2 ‘lik sahalarımızın iltisak hattı şirketimizce yapılmış ve diğer altyapı ve üstyapı çalışmaları tamamlanarak  saha 24 saat hizmet verebilir hale getirilmiştir. Aylık 15.000 dolu konteynır elleçleme kapasitesine ulaşılan sahamızda;  Arkas başta olmak üzere müşterilerimize  ait konteynerlerın limandan alınarak TCDD vagonları veya karayolu ile sahaya getirilmesi, ihraç mallarının konteynerlere stuffing (yüklenmesi), laşinglenmesi suretiyle tekrar vagonlar veya karayolu ile bölge limanlarına gönderilmesi çalışmaları gerçekleştirilmektedir.  

 

   

 

 

MANİSA – TURGUTLU
Turgutlu garı içerisinde mevcut olan 15.000m2 ‘lik açık ve 2.500 m2’lik kapalı sahanın gerekli altyapı çalışmaları, makine ve ekipmanları kurumumuzca tamamlanmıştır. Bölgede bu saha haricinde yükleme yeri bulunmamaktadır. Bölge firmalarından başta Seramiksan ve Egeseramik olmak üzere pek çok firmaya hizmet verilmekte olup, Irak, İran ve Suriye gibi ülkelere taşıma yapılmaktadır.

 

   

 

 

ADAPAZARI – MİTHATPAŞA - ARİFİYE

Adapazarı – Mithatpaşa  – Arifiye TCDD sahasında, Yurtiçi ve Yurtdışına çelik boru başta olmak üzere taşımalar yapılmaktadır.

 

   

 

 

İSTANBUL – HAYDARPAŞA 
Ulaştırma Bakanlığının 2011 yılı içerisinde başlattığı TCDD demiryolları yenileme projesinin gerçekleştirilmesi amacıyla China Railway Construction Corporation (CRCC) ile proje ortaklığı çerçevesinde yurt içi ve yurtdışından tedarik edilen rayların ilgili şantiye bölgelerine taşıması çalışmaları sürdürülmektedir.